אודות

מטופלים עם מחלה קשה/מורכבת, נדרשים לקבל החלטות לגבי הבדיקות שעליהם לעבור, הטיפול היעיל ביותר במצבם, בחירת הרופאים שיטפלו בהם ועוד. ברגעי מתח, חרדה ולעיתים סכנת חיים, הם נאלצים להתמודד עם עולם שאינו מוכר להם, שפה שאינה ברורה להם ומידע רפואי מורכב, ולא תמיד יש להם את היכולת הנפשית והכלים הנדרשים לקבלת החלטה מושכלת.

במצבים מורכבים אלה, הם זקוקים לגורם מקצועי עליו יוכלו להישען ולסמוך, שייקח יחד איתם  אחריות על "ניהול המקרה", יכוון אותם ויסייע להם להבין, לבחור ולהחליט.

 במטרה לאפשר מענה איכותי ומקצועי לצורך זה, חברו יחד  כמה מבכירי הרופאים בישראל והקימו את "קונסיליום" – קבוצת רופאים ייחודית מומחים ב'ניהול מקרה'  
(Case management):

פרופ' גבי ברבש, מומחה ברפואה פנימית, רפואה תעסוקתית ומנהל רפואי, ניהל את המרכז הרפואי תל אביב עד 2015 והיה מנכ"ל משרד הבריאות בין השנים 1996-1999.

פרופ' שלמה ברלינר, מומחה ברפואה פנימית והמטולוגיה, מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב)

פרופ' ענת גפטר-גוילי, מומחית ברפואה פנימית ובהמטולוגיה, מנהלת מחלקה פנימית א' ורופאה בכירה במרכז דוידוף לסרטן במרכז הרפואי רבין.

פרופ' יעקב נפרסטק, מומחה ברפואה פנימית, ראומטולוגיה ואימונולוגיה קלינית. פרופסור מן המניין בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. ניהל את האגף הפנימי והמרכז לאימונולוגיה קלינית וראומטולוגיה וכיהן כסמנכ"ל למחקר ופיתוח בבית החולים הדסה בירושלים

שירותי קונסיליום נועדו להתוות דרך קצרה ובטוחה ככל האפשר אל פתרון רפואי אופטימלי, מתוך ראייה כוללת ואינטגרטיבית של המורכבות הרפואית, בכל מקרה לגופו, ומזעור הקשיים הטיפוליים.

תחת קורת "קונסיליום" ניתנים כל שירותי הניהול הרפואי והאדמיניסטרטיבי הנדרשים, המאפשרים למטופל להתרכז במטרה אחת בלבד: תהליך ההחלמה.

ניהול מקרים רפואיים מורכבים

לרופא מומחה שיבצע 'ניהול מקרה' (case management ) זקוקים בעיקר מטופלים המתמודדים עם בעיה
רפואית מורכבת או קשה:
מטופלים אונקולוגים
מטופלים שהאבחנה או הטיפול בבעייתם הרפואית אינם ברורים
מטופלים עם בעיה מתמשכת שאינה נפתרת או עם בעיה שמסתבכת

בקונסיליום, מלווה כל מטופל באופן אישי אחד מבכירי הרופאים בישראל ומנהל עבורו את תהליך הבירור והטיפול הרפואי. הוא הגורם המקצועי שיסייע לבצע תיעדוף נכון ויעיל של הבדיקות הנדרשות על בסיס אינטגרציה מושכלת של כלל הנתונים, ולגבש אסטרטגיה אבחנתית וטיפולית המתאימה ביותר למצב.

ליווי רפואי במהלך אשפוז/טיפול אמבולטורי

לעיתים קרובות, זקוקים מאושפזים, או מטופלים אמבולטוריים (העוברים טיפולים ממושכים שאינם במסגרת אשפוז), לדעה מקצועית חיצונית, להמלצה על דרכי פעולה/טיפול נוספות, או לכתובת מקצועית למענה על שאלות ובעיות המתעוררות תוך כדי הטיפול הרפואי. מומחי קונסיליום מעניקים ליווי שוטף למטופל ו/או לבני המשפחה, במקביל לתהליך האשפוזי או האמבולטורי. ייעוץ כזה יכול ל'תווך' בין המטופלים והגורמים המטפלים במידה ומתעוררים סיבוכים, או במידה והם חשים, מסיבות שונות, שאינם מקבלים מענה רפואי אופטימלי .

ייעוץ רפואי טלפוני זמין

גיבוי טלפוני צמוד של רופא בכיר לכל בעיה או צורך רפואי שמתעורר. מענה לשאלות, המלצות, הכוונה וסיוע בקבלת החלטות. הכל ברגע האמת ובזמינות מקסימלית, במגבלות הפלטפורמה הטלפונית.

פגישת ייעוץ רפואי /חוות דעת

פגישת ייעוץ לקבלת חוות דעת רפואית ראשונה או נוספת, לאנשים הנמצאים בצומת החלטה לגבי ניתוח או טיפול אמבולטורי או המבקשים לבצע הערכה תקופתית של מצבם הרפואי.