אבל קופל פועל לקידומו של השחקן הישראלי

 אבנר קופל והשחקן הישראלי

ישנם כל כך הרבה כישרונות בספורט הישראלי שאנחנו לא רואים וזה מגיע מהרבה סיבות. אנחנו כעם ישראלי חייבים לדעת לתת הזדמנויות לצעירים שלנו בכל מקום שאפשר.

אין ספק שבכדורגל אנחנו רואים את זה מצוין. שחקני הנוער מככבים על המסכים בכל הטורנירים אך ברגע שהם מגיעים לבוגרים הם נעלמים בדרך כלל.
אז נכון שיש צעירים שמצליחים אך רובם לא כמו שציפנו לכך.
מספר הזרים בישראל עומד על מספר סביר וזאת לא הסיבה האמיתית למה הצעירים בישראל לא מצליחים.
מה הסיבות שלדעתם אבנר קופל חושב שהצעירים מתבזבזים לנו כאן:
1. מאמנים – ישנם הרבה מאמנים שלא נותנים באמת הזדמנות אמיתית ברגע ששחקן מגיע מהצעירים לקבוצה הבוגרת וזה חבל.
2. כושר משחק – דווקא בגיל הצעיר צריכים לעבוד איתם על הכושר ולפעמיים זה לא בא לידי ביטוי.
3. החלום של הצעירים לעבור לחו"ל מהר מדי – הרבה מאוד צעירים חולמים על חו"ל ונוסעים לפני שהם באמת מוכנים. הדרכה נכונה לאותם שחקנים יכולה להציל את זה.
4. פציעות – לא מעט שחקנים מצויינים נפגעים לאוך הקריירה שלהם אבל לצעירים זה קורה בתדירות מעצבנית. להיפצע בגיל 18 זאת מכה קשה שקשה לשחקנים לצאת ממנה.
5. משמעת – השחקנים הצעירים אשר הגיעו מקבוצה שהם היו שם מלכים מרגישים פתאום שיש להם בוס אשר אומר להם מה לעשות. שחקנים עם אופי חזק מצליחים להשתלט על זה וישנם שחקנים שלא.

אבנר קופל  פועל לשיפור מעמד השחקן הישראלי

אבנר קופל יו"ר מנהלת הליגה בכדורסל,  תמיד טען שצריך לטפח את הצעירים , ישנן קבוצות שעושות את זה וישנן קבוצות שלא מצליחות ליישם את זה אפילו שהן רוצות.

הבחירות של המאמנים ללכת על השחקנים הוותקים או השחקנים הזרים קלות יותר וברור לכולם שזה פוגע במעמד הישראל.

אז בעצם מה עושים? איך שחקנים צעירים ייכנסו לעניינים ?

– הכנסת השחקנים לדקות משחק עדיפות על כלום – גם 10 דק בסוף המשחק זה משהו, בכדורסל אפשר להכניס שחקנים לדקות בודדות רק שירגישו את הפרקט וישתפרו ממשחק למשחק.

– משחקי גביע הטוטו או גביע המדינה – שילוב צעירים במשחקים הללו גם אם יעלו בהפסדים כואבים אך זה ישפר את מעמד הצעירים ומעמד השחקן הישראלי.

– אימונים אישיים לשחקנים צעירים – יש לטפח את הצעירים הללו יותר משאר השחקנים – אימונים אישיים ודיבורים עם שחקנים תורמים רבות לביטחון שלו.

–  מאמץ קבוצתי – קבוצות רבות מאמינות ששחקן שיש לו ביטחון זה הרבה בזכות הקבוצה. שחקנים וותיקים חייבים לעזור לצעירים להיכנס לכושר ולביטחון – זה הרבה תלוי בהם.

לסיכום, לפי אמונת אבנר קופל השחקן הצעירים הם העתיד של הכדורגל, הכדורסל והספורט הישראלי – יש לטפח אותם.